Relació dels premis i guardons aconseguits per la Banda Primitiva en diversos certàmens i concursos tant nacionals com internacionals.

 

Any  

Ciutat Mestre
Premi

Obres Interpretades

1888 València Calvo
1r
Juana de Arco - Poeta y Aldeano
1893 València Calvo
2n
Estrella del Norte - Rienzi
1894 València Calvo
2n
La Cena de los Apóstoles - Dinorach
1895 València Calvo
1r
Tristán i Isolda - Oberón
1896 València Calvo
1r
Nocturno - Caballería Rusticana
1911 València Palanca
2n
Roma - Erynies
1912 València Palanca
2n
Le Roi D´is - 1812
1913 València Palanca
1r
Coriolano - Rapsodia Noruega
1917 València Seguí-C
2n
Roma - Maila
1918 València Seguí-C
1r
Triana - Pallás
1919 València Seguí-C
2n
Los Girondinos - Carnaval Romano
1919 Castelló Seguí-C
1r
Los Girondinos - la Walkiria
1921 València Seguí
1r
Chan D´apotheose - Leonora
1921 Alacant Seguí
2n
Carnaval Romano - Leonora
1922 València Seguí
1r
Hansel and Gretel - Sigurt
1923 València Seguí
1r
El Campo de Vallestine - Rapsodia Noruega
1925 València Soler
2n
Danzas Guerreras del Príncipe Igor - Capricho Español
1926 València Soler
2n
El Aprendiz de Brujo - Capricho Español
1928 Conca Llopis
1r
Danzas Guerreras del Príncipe Igor - Parsifal
1929 Barcelona Llopis
1r
La siega, Allegreto 7ª Sinfonía - Triana
1930 València Llopis
1r
Rapsodia Española - La Siega
1940 València Falomir
1r
Pasodoble - Preludios 
1942 València Puig
1r
Tristán e Isolda - Tannhauser
1944 València Cebrián
2n
4º tiempo Sinfonía de Brams - Parsifal
1944 Múrcia Cebrián
1r
Leonora - Tannhauser
1946 València Cebrián
2n
Leonora e Idilio Sigfrido
1948 València Cebrián
Accésit
Sinfonía Patética - Cascanueces
1953 València Cervera
1r
Rienzi - Sinfonía nº 6 Patética
1953 Xàtiva Cervera
1r
Rienzi - Sinfonía nº 6 Patética
1956 València Esteve
3r
Sinfonía Fantastica - Capricho Italiano
1959 València Blanquer
2n
Adagio Cantábile - Petrouchka
1961 València Malato
1r
Preludio - Danza - Daphnis y Cloé
1962 València Malato
2n
Tocata i Batalla Imperial - El Gran Cañón
1962 Kerkrade Malato
1r i M.H.
Los preludios - la Gran Pascua Rusa
1963 València Malato
1r i M.H.
Pinceladas Goyescas - Cuadros de una Exposición
1964 València Malato
1r
Rienzi - Hary Janós
1965 València Malato
1r
Rapsodia Húngara - Los Planetas 
1966 València Malato
1r i M.H.
Casse Noissete - Cuadros de una Exposición
1966 Kerkrade Malato
1r i C.M.
Manhathan  Simphonie - Sinfonía Sevillana
1967 València Malato
1r i M.H.
El Lago de los Cisnes - Danzas de Galanta
1968 València Malato
1r i M.H.
Danzas Fantásticas - Un Americano en París
1969 València Malato
1r i M.H.
Danzas Persas - Sinfonía nº1 de Shostakovich (1ª i 4ª )
1971 València Malato
1r i M.H.
Sinfonía Fantástica - Daphnis y Cloé
1972 València Malato
El Lago de los Cisnes - Sinfonía Sevillana
1974 València Malato
1r i M.H.
La Mala Sombra - Hary Janós
1977 València Sempere
2n
El Aprendiz de Brujo - Sinfonía Patética
1978 València Sempere
2n
Tannhauser - Concierto para Orquesta 
1981 València Spiteri
2n
Mare Nostrum - La Consagración de la Primavera
1984 València García Martínez
1r
Sinfonía para Gran Banda - El Pavo Real
1986 València Hernández
1r i M.H.
Concierto Mediterráneo - Matías el Pintor
1988 València Hernández
1r i M.H.
Homenaje a Joaquín Sorolla - Jaque Mate
1989 València Alegre
1r i M.H.
Cordillera de los Andes - Manhathan  Simphonie (Banda Juvenil )
1990 Le Havre Belda
3r
2a Simfonia de A.Reed, Simfonia per a gran banda de I. Gotovsky
1991 València Belda
1r i M.H.
Gloses II - Metamorfosis sinfónica de P. Hindemith
1993 València Fabra
1r
Homenaje al maestro Palau - Danzas Sinfónicas
1996 València Ramirez
1r i M.H.
Abstracción  M. Peeters, Horacio Victorioso A. Honegger, - Agüero(pasodoble) R.Talens
1999 València Ramirez
1r
Diàlegs descriptius R. Talens, Chout el Bufón S. Prokofiev - Lola Lujan ( pasodoble) M. Galduf
2001 València Forés
2n
Cant al Meu Poble Juan Pérez Ribes - Concerto for Orchestra Witold Lutoslawsky
2003
Oliva
Verdeguer
1r

I Certamen de Marxes Mores i Cristianes Ciutat d'Oliva (València). Obra Obligada: Tuareg, de Vicent Martí. Obres Lliures: El somni, de A. Blanquer i El lluitador, de M. Mas Devesa. (Banda Juvenil )

2003 Altea Forés
1r i M.H.
Festes romanes O. Respighi - Terra Mítica B. Adam
2004
L'Eliana
Verdeguer
1r
I Certamen de Bandes Juvenils, Rotary Club l'Eliana (València). Obra obligada: Cote d’Or, de Ferrer Ferran. Obra Lliure: Oregon Fantasia para Banda, de Jacob de Haan.
2005 València Forés
1r
"Simfonia Valentina" de S. Chulià - "A Cotswold Symphony" de D. Bourgeois
2011 València Moreno 1r "De Causis, the order of de chaos" de F. Zacarés - A day in Valencia" de G. Fritze

Si voleu escoltar gravacions en directe del Certamen visiteu la web oficial del Certamen Internacional de Bandes Ciutat de València.