Clarín Ràdio radiobanda.com

Idioma

Participa

  • Àlbum
  • Àlbum
  • Vídeos
  • descarregues

Flash Mp3 Player

BP  Notícies

List of awards won the Banda Primitiva in different contests both nacional and international.

Year 

CityConductor
Award

Compositions played

1888 València Calvo
1r
Juana de Arco - Poeta y Aldeano
1893 València Calvo
2n
Estrella del Norte - Rienzi
1894 València Calvo
2n
La Cena de los Apóstoles - Dinorach
1895 València Calvo
1r
Tristán i Isolda - Oberón
1896 València Calvo
1r
Nocturno - Caballería Rusticana
1911 València Palanca
2n
Roma - Erynies
1912 València Palanca
2n
Le Roi D´is - 1812
1913 València Palanca
1r
Coriolano - Rapsodia Noruega
1917 València Seguí-C
2n
Roma - Maila
1918 València Seguí-C
1r
Triana - Pallás
1919 València Seguí-C
2n
Los Girondinos - Carnaval Romano
1919 Castelló Seguí-C
1r
Los Girondinos - la Walkiria
1921 València Seguí
1r
Chan D´apotheose - Leonora
1921 Alacant Seguí
2n
Carnaval Romano - Leonora
1922 València Seguí
1r
Hansel and Gretel - Sigurt
1923 València Seguí
1r
El Campo de Vallestine - Rapsodia Noruega
1925 València Soler
2n
Danzas Guerreras del Príncipe Igor - Capricho Español
1926 València Soler
2n
El Aprendiz de Brujo - Capricho Español
1928 Conca Llopis
1r
Danzas Guerreras del Príncipe Igor - Parsifal
1929 Barcelona Llopis
1r
La siega, Allegreto 7ª Sinfonía - Triana
1930 València Llopis
1r
Rapsodia Española - La Siega
1940 València Falomir
1r
Pasodoble - Preludios 
1942 València Puig
1r
Tristán e Isolda - Tannhauser
1944 València Cebrián
2n
4º tiempo Sinfonía de Brams - Parsifal
1944 Múrcia Cebrián
1r
Leonora - Tannhauser
1946 València Cebrián
2n
Leonora e Idilio Sigfrido
1948 València Cebrián
Accésit
Sinfonía Patética - Cascanueces
1953 València Cervera
1r
Rienzi - Sinfonía nº 6 Patética
1953 Xàtiva Cervera
1r
Rienzi - Sinfonía nº 6 Patética
1956 València Esteve
3r
Sinfonía Fantastica - Capricho Italiano
1959 València Blanquer
2n
Adagio Cantábile - Petrouchka
1961 València Malato
1r
Preludio - Danza - Daphnis y Cloé
1962 València Malato
2n
Tocata i Batalla Imperial - El Gran Cañón
1962 Kerkrade Malato
1r i M.H.
Los preludios - la Gran Pascua Rusa
1963 València Malato
1r i M.H.
Pinceladas Goyescas - Cuadros de una Exposición
1964 València Malato
1r
Rienzi - Hary Janós
1965 València Malato
1r
Rapsodia Húngara - Los Planetas 
1966 València Malato
1r i M.H.
Casse Noissete - Cuadros de una Exposición
1966 Kerkrade Malato
1r i C.M.
Manhathan  Simphonie - Sinfonía Sevillana
1967 València Malato
1r i M.H.
El Lago de los Cisnes - Danzas de Galanta
1968 València Malato
1r i M.H.
Danzas Fantásticas - Un Americano en París
1969 València Malato
1r i M.H.
Danzas Persas - Sinfonía nº1 de Shostakovich (1ª i 4ª )
1971 València Malato
1r i M.H.
Sinfonía Fantástica - Daphnis y Cloé
1972 València Malato
El Lago de los Cisnes - Sinfonía Sevillana
1974 València Malato
1r i M.H.
La Mala Sombra - Hary Janós
1977 València Sempere
2n
El Aprendiz de Brujo - Sinfonía Patética
1978 València Sempere
2n
Tannhauser - Concierto para Orquesta 
1981 València Spiteri
2n
Mare Nostrum - La Consagración de la Primavera
1984 València García Martí
1r
Sinfonía para Gran Banda - El Pavo Real
1986 València Hernández
1r i M.H.
Concierto Mediterráneo - Matías el Pintor
1988 València Hernández
1r i M.H.
Homenaje a Joaquín Sorolla - Jaque Mate
1989 València Alegre
1r i M.H.
Cordillera de los Andes - Manhathan  Simphonie (Banda Juvenil )
1990 Le Havre Belda
3r
2a Simfonia de A.Reed, Simfonia per a gran banda de I. Gotovsky
1991 València Belda
1r i M.H.
Gloses II - Metamorfosis sinfónica de P. Hindemith
1993 València Fabra
1r
Homenaje al maestro Palau - Danzas Sinfónicas
1996 València Ramirez
1r i M.H.
Abstracción  M. Peeters, Horacio Victorioso A. Honegger, - Agüero(pasodoble) R.Talens
1999 València Ramirez
1r
Dialegs descriptius R. Talens, chout el Bufón s. prokofiev - Lola Lujan ( pasodoble) M. Galduf
2001 València Forés
2n
Cant al Meu Poble Juan Pérez Ribes - Concerto for Orchestra Witold Lutoslawsky
2003
Oliva
Verdeguer
1r
I Certamen de Marxes Mores i Cristianes Ciutat d'Oliva (València). Obra Obligada: Tuareg, de Vicent Martí. Obres Lliures: El somni, de A. Blanquer i El lluitador, de M. Mas Devesa. (Banda Juvenil )
2003 Altea Forés
1r i M.H.
Festes romanes O. Respighi - Terra Mítica B. Adam
2004
L'Eliana
Verdeguer
1r
I Certamen de Bandes Juvenils, Rotary Club l'Eliana (València). Obra obligada: Cote d’Or, de Ferrer Ferran. Obra Lliure: Oregon Fantasia para Banda, de Jacob de Haan.
2005 València Forés
1r
"Simfonia Valentina" de S. Chulià - "A Cotswold Symphony" de D. Bourgeois
2011 València Moreno "De Causis, the order of de chaos" de F. Zacarés - A day in Valencia" de G. Fritze

In order to listen to the live recordings from the Certamen Internacional de Bandes Ciutat de València, please visit the official site.